Pozostając w klimacie lat 60-tych uszyłam płaszcz w stylu legendarnej Jacqueline Kennedy. Dzisiaj jego zapowiedz, czyli o tym co wyszło w resztek. zestaw2 z napisem

A wyszło…. oczywiście torebka!  Z resztek tkaniny podstawowej, czyli wełny w duży wzór kurzej stopki i kawałka sztucznego  futra po kołnierzu. Przód: torebka przod Tył: torebka tyl

Bok:

torebka bok

Złota taśma, naszyta ręcznie dodaje torebeczce „bogatości”. Zapina się na miedziany magnez. Dekoracja z przodu to końcówka starego paska – spodobały mi się duże metalowe nity, które chciałam wykorzystać.

Ta torebka mniejsza od „twarzowej”-   ma wymiar ok.22×25 cm, ale jest wystarczająco wygodna dzięki długiemu pasku (ze starej nieużywanej torebki)  i mięciutkiej podszewce, uszytej z resztek pikówki użytej jako ocieplenie płaszczu:

srodek2Uzyskałam jeszcze kilka w miarę dużych kawałków wełny i uszyłam etui na okulary w formie kajaka i portfelik z uroczym serduszkiem. W tych wyrobach dodałam czarną ekoskórę i pozostałam przy pikowanych środkach i złotych wykończeniach:srodek1

Z malutkich ścinków taśmy i czarnego futra dorobiłam końcówki na metalowe zamki, na które zapinają się portfelik i etui (może służyć też jako piórnik).

razem razem

Dodatki starałam się utrzymać w stylu lat 60-tych, lecz wprowadzić trochę współczesności i pazura. Nie wiem czy się udało – Wam sądzić. Mi się podobają i na pewno będę ich używać. Do ich produkcji użyłam resztki po płaszczu i kilka ścinków po innych ciuszkach, co potwierdza kolejny raz, że szycie jest fajną zabawą i nawet jak tkanina z której powstają uszytki jest droga, wyroby i tak są bardziej ekonomiczne niż zakupione w sklepie, a to że będą bardziej jakościowe i niepowtarzalne jest PEWNE!

A już niebawem zdjęcia i opis zimowego „kurzą stopkowego” płaszcza.

2 thoughts on “Dodatki do plaszcza w stylu Jackie Kennedy

  1. Добрый день Раиса! Восхищаюсь вашими работами, вашим чувством стиля, а особенно аксессуарами, которые вы творите из остатков ткани :сумочками дамскими и дорожными.
    С уважением Тома

    1. Приветсвую Вас Тома на моём сайте! Очень рада, что заглянули и что написали такой милый комментрий. Огромное спасибо!

Comments are closed.