Po pojawieniu się na ekranach bajek o przygodach Mininków, pokochał je cały świat i my nie byliśmy wyjątkiem, bo jak można nie lubić tych zabawnych postaci 🙂

Więc nie byłam bardzo oryginalna, kiedy wymyśliłam uszyć dla Męża minionkową piżamę:    1Podstawową tkaninę znalazłam na facebok, kupiłam 1 m, dodatkowo dokupiłam 60 cm dresówki w dżinsowym kolorze w stacjonarnym sklepie z tkaninami.

Wykrój odrysowałam z koszuli i szortów Męża.  Wieczór pracy i powstał ot taki wesoły nocny zestaw: 01 na glowneWszystko bardzo łatwe i proste w uszyciu: przód bluzy  i szorty w Minionki, tył, rękawy, pasek szortów i kieszonki z niebieskiej dresówki:3 tyl Jedyny bardziej skomplikowany element to kieszenie z aplikacjami: 4 kieszeniaZ resztki tkaniny wycięłam postać, podkleiłam ją flizeliną i naszyłam szwem zyg-zag na kieszenie, które następnie umieściłam na elementy ubrania.

W taki sam sposób powstała dekoracja na  woreczek z resztek po piżamie i mojej bluzie.  Kiedy będzie jechał Mąż w kolejną  podróż, elegancko piżamkę do niego  zapakuje (mam nadzieje): 5 poducha i worek Och, tak, oczywiście jest i Minionkowa przytulna podusia.

Tyły dodatków:6 tyl poduchy i worka Wszystko zapakowałam i po powrocie z delegacji Mąż dostał ot taką niespodziankę: 9 prezentCieszył się mnie-więcej jak Minionek na worku i nawet próbował go naśladować, dobrze mu szło 🙂 11 Bober Dodam jeszcze, że cały zestaw został uszyty na owerloku, moim nowym krawieckim nabytku. Ot takie piękne piżamka ma szwy: 8

Dobranoc. Minioki na noc!