Żyje i szyje od dawna, ale dopiero w tym roku odkryłam jakie moje wyroby najbardziej cieszą, niezależnie od płci, wieku i gustów.

Pewnie nie raz szukaliście prezentów i łamaliście sobie głowę: cóż takiego podarować i żeby to było z sensem?!  Z perfumami trafić ciężko, ubrania trzeba mierzyć, garnki jakoś tak z kontekstem, ale jest coś, co każdemu się przyda na pewno, tak PODUSZKI! A że produkuje się taka niespodzianka w okamgnienie  i wreszcie jest szansa wykorzystać zaległe zapasy tkanin, dla mnie jest to rozwiązanie wprost idealne.

Kto by się nie ucieszył jakby dostał taki oto zestaw?! Moja koleżanka bardzo się ucieszyła, jeszcze bardziej jej  córka, kiedy „pożyczyła” kilka tych poduś 🙂prezentAga

A że każdy wyrób imienny, środek wypchany w zależności od upodobań właściciela i kolory dobrane do mebli, jakie posiada, szczęście podwójne !napis

W ciągu ostatniego roku uszyłam i rozdałam duuuuuużo poduszek, nie wszystkie zdążyłam udokumentować – czasami taki prezencik robił się dosłownie w ostatniej chwili. Zdarzało się też, że brałam świeżo uszytą „domową” z sofki i oddawałam, bo komuś bardzo się spodobała. Więc nauczyłam się wszystkie poduszki od razu metkować (metek dorobiłam się przy szyciu tych strojów )metka

Oczywiście, w domu też mam sporą kolekcję, między innymi, bardzo przydatne dla właścicieli kotów  podusi na parapetyparapetmale,  klasyczne na sofach, fotelach  i ławeczkach różnego rodzaju.

Szycie poduszek też świetny pomysł na wykorzystanie krawieckich resztek:

na przykład, ta została uszyta z  resztek tych strojów,

podusiadz

a ta z resztek tego kostiumu koti sukienki, której już nie mam.

Aplikacje, hafty i inne ozdoby miło widziane. Bardzo mi się podobają poduszki patchworkowe, ale za ciężki temat jak dla mnie, brakuje mi czasu, cierpliwości i dokładności, może kiedyś…..

 A na razie pokazuje moje dzisiejsze dzieło, uszyte w 2 godziny.prezentTitek Więc, jak nie macie pomysłów na prezent, ale macie spore zapasy tkanin,  jak ja, do dzieła!

Pozdrawiam poduszkowo!

6 thoughts on “Poduszek czar, czyli mój pomysł na prezent idealny

  1. Zestaw zielonych poduszek w trójkąciki sprawił mi ogromną radość. Wzbudził też zachwyt wielu znajomych, ochów i achów nie było końca. Ja odpowiadałam oczywiście,że to Rajki zasługa. Tym sposobem rozsławiłam twoje imię….:) i talent. Są uszyte z ,,laserową” precyzją i oczywiście mają wszywkę, że są uszyte DLA MNIE!!! – to bardzo, bardzo miłe.

    1. Serdecznie dziękuje za tak miłe słowa i reklamę!

  2. Красота! Откуда столько идей???!!! Молодец! Интересная идея с совами, оригинально. заказ

    1. Спасибо большое! Идеи из жизни и из моего шкафа с тканями 🙂

Comments are closed.