W ostatnie tygodnie przeżyłam istny sukienkowy szał – uszyłam 9 kiecek w 3 tygodnie. Mój życiowy rekord 🙂

Przez weekend trochę ochłonęłam i stopniowo będę opisywać to, co naszyłam.

A zaczęło się wszystko niewinnie od przedstawianego dziś wyrobu:na glowne2Jest to sukienka próbna i nie była jeszcze ubierana przez Właścicielkę, ale dzięki jej powstały 3 kreacji dla Drużek na jej wesele.

Projekt mój, powstał na bazie kilku wykrojów z „burdy”. Życzenia były następujące:

– spódnica z zakładkami, z przodu krótsza, z tyłu dłuższa o 10 cm1 sukienka probna2– głęboki dekolt z tyłu 2 sukienka probna1– duża kokardka pod dekoltem

4 kokarda

Kto szyję z „burdą” na pewno poznał dól – tak jest to lubiany wykrój Kopciuszkowej sukienki  model 121 z 11/2012, opisywałam go w tym poście.

Wykrój góry powstał na bazie sukni ślubnej z  tego wykroju, a rękawki wzięłam z tego samego numery burdy 3/2011, od  tej bluzy.

3 rekawKryty zamek w bocznym szwie: 6 zamekZapinany na zatrzaski pasek, na którym trzyma się kokarda: 5 pasek1Po ściągnięciu paska i tiulowej dolnej spódnicy, sukienka  robi się bardziej zwykła i nadaje się  na mniej uroczyste wyjście.

Dól i wszystkie podszycia wykończone lamówką: 7 podszycieSukienka przyszłej Pannie Młodej bardzo się spodobała i postanowiła ją założyć na poprawiny, niestety było +36 stopni i został wybrany strój kąpielowy i basen.

Ostatecznie sukienki Drużek wyszły trochę  inne- kilka rzeczy zmieniły Dziewczyny, kilka ja 🙂

Po naradach na Facebook kokarda została zastąpiona wiązaną szarfą (też trzyma się na odpinanym pasku), dekolt z tylu pomniejszony, z przodu powiększony i …. a o tym później 🙂kokardy porównanie

Sukienki Drużek miała szyć zawodowa krawcowa, ale w końcu wszystkie 3 sztuki wyprodukowałam sama… Wyszło pięknie – to opinii  Pany Młodej, Drużek i gości, ja osobiście, póki co, nie mogę patrzeć na  jasno-żółty kolor 🙂

Już niedługo będzie też i o innych kieckach z weselnej kolekcji 2015.

 

2 thoughts on “Próbna sukienka dla Drużek Panny Młodej

  1. Śliczna sukienka! Ja za bardzo nie lubię kokard ale ta podoba mi się bardzo.
    Pozdrawiam

    1. Bardzo dziękuje, Magodade! Pozdrawiam serdecznie!

Comments are closed.