W ostatnie tygodnie przeżyłam istny sukienkowy szał – uszyłam 9 kiecek w 3 tygodnie. Mój życiowy rekord 🙂

Przez weekend trochę ochłonęłam i stopniowo będę opisywać to, co naszyłam.

A zaczęło się wszystko niewinnie od przedstawianego dziś wyrobu:na glowne2Jest to sukienka próbna i nie była jeszcze ubierana przez Właścicielkę, ale dzięki jej powstały 3 kreacji dla Drużek na jej wesele.

Projekt mój, powstał na bazie kilku wykrojów z „burdy”. Życzenia były następujące:

– spódnica z zakładkami, z przodu krótsza, z tyłu dłuższa o 10 cm1 sukienka probna2– głęboki dekolt z tyłu 2 sukienka probna1– duża kokardka pod dekoltem

4 kokarda

Kto szyję z „burdą” na pewno poznał dól – tak jest to lubiany wykrój Kopciuszkowej sukienki  model 121 z 11/2012, opisywałam go w tym poście.

Wykrój góry powstał na bazie sukni ślubnej z  tego wykroju, a rękawki wzięłam z tego samego numery burdy 3/2011, od  tej bluzy.

3 rekawKryty zamek w bocznym szwie: 6 zamekZapinany na zatrzaski pasek, na którym trzyma się kokarda: 5 pasek1Po ściągnięciu paska i tiulowej dolnej spódnicy, sukienka  robi się bardziej zwykła i nadaje się  na mniej uroczyste wyjście.

Dól i wszystkie podszycia wykończone lamówką: 7 podszycieSukienka przyszłej Pannie Młodej bardzo się spodobała i postanowiła ją założyć na poprawiny, niestety było +36 stopni i został wybrany strój kąpielowy i basen.

Ostatecznie sukienki Drużek wyszły trochę  inne- kilka rzeczy zmieniły Dziewczyny, kilka ja 🙂

Po naradach na Facebook kokarda została zastąpiona wiązaną szarfą (też trzyma się na odpinanym pasku), dekolt z tylu pomniejszony, z przodu powiększony i …. a o tym później 🙂kokardy porównanie

Sukienki Drużek miała szyć zawodowa krawcowa, ale w końcu wszystkie 3 sztuki wyprodukowałam sama… Wyszło pięknie – to opinii  Pany Młodej, Drużek i gości, ja osobiście, póki co, nie mogę patrzeć na  jasno-żółty kolor 🙂

Już niedługo będzie też i o innych kieckach z weselnej kolekcji 2015.

 

2 thoughts on “Próbna sukienka dla Drużek Panny Młodej

  1. Śliczna sukienka! Ja za bardzo nie lubię kokard ale ta podoba mi się bardzo.
    Pozdrawiam

    • Bardzo dziękuje, Magodade! Pozdrawiam serdecznie!

Comments are closed.