Pisałam w tym poście, że latem tego roku dostałam zaszczyt obszywać Drużek Panny Młodej.

Zaczęła się ta historia niewinnie i pierwotnie miałam tylko pomóc wybrać fason i tkaninę na sukienki, resztę miały wykonać zawodowe krawcowe.

Do zadania podeszłam odpowiedzialnie – pomogłam wybrać materiały, uszyłam próbną sukienkę, którą już opisywałam, dokupiłam w pasującym kolorze tiuli, podszewki i lamówki, po czym Dziewczyny przyszły do wniosku, że chcą sukienki mojej produkcji, cytat:  „oryginalne by Raisa Nazarova”  🙂

Więc uszyłam: 6 gabrysia bok

Oprócz tego, że w krótkim czasie musiałam wyprodukować 3 sukienki, każda była w innym rozmiarze:1 druzki3

Spódnica-  to dobrze znany wykrój z burdowej  „kopciuszkowej” sukienki, pisałam o nim tu  i tu .

Moja wersja jest z „ogonkiem” – tył o 10 cm dłuższy.

Żeby niesymetryczny dól wyglądał estetycznie, podłożenie obszyłam lamówką w pasującym kolorze i podszyłam ręcznie :2 gabi i sebastian Sukienki starszych drużek posiadają dekolt V z przodu i z tyłu , z zaszewkami na biuście i talii:4 gabi w tancu

Najmłodszej Drużce skroiłam górę trochę inaczej – jest mniejsza i bez zaszewek:8 oliwkaKażda drużka miała podkreślający talię pasek, zapinany na zatrzask,  na którym trzymała się kokarda.

Nad tą kokardą myślałam długo, zrobiłam kilka prób i w końcu stanęło na takiej wersji:  7 kokarda

Jest to pasek tkaniny wymiarem 150×40 cm. Ten pasek podkleiłam flizeliną, zszyłam, wywróciłam, ręcznie podszyła brzegi i ułożyłam w kokardę. W środku zamocowałam ją małym paseczkiem tkaniny. Przed niego przełożyłam pasek sukienki. Kokarda się przesuwa i można ją wyciągnąć w razie potrzeby.

Góry sukienek na podszewce, doły wzmocnione tiulami – na zdjęciu po prawej widać dolne spódnicy – podszewka, pasek tiulu 100×20 cm i dolny zmarszczony 300×25 cm – warstwy zszyte i w środku gumka :9 pracownia Tak, przez kilka tygodni miałam straszny bałagan w pracowni 🙂 przypominam, na to wesele uszyłam 9 sukienek!

Trochę pracy i stresu było przy sukienkach Drużek, też bardzo się martwiłam jak wypadnie całość na weselu, ale chyba się udało 🙂gabi i viki

Moim zdaniem kolor tkaniny, „stojące”  spódnicy i urocze kokardy idealnie się zgrały z królewską suknią Panny Młodej w kolorze ecru. 3 gabi i wiki W każdym bądź razie Drużkom, Pannie Młodej i rodzicom Nowożeńców  sukienki się spodobały, co mnie ogromnie cieszy!

W tym wpisie wykorzystane zdjęcia Pana Piotra Sionko ze PSfoto24.

Piękne modelki to Gabrysia i Wiktoria, którym bardzo dziękuje za udostępnienie zdjęć!