Kiedy domownicy zobaczyli mnie w tym świeżo skończonym ubranku wykrzyknęli:

„Fajna piżama” -Mąż

„Mama-hipiska” – Córka

3 kombezNie wiem czy to był komplement 🙂 ale mi i tak się bardzo podoba nowy letni komplet, w którym  przechodziłam, a raczej przesiedziałam dzisiejszy upal. 4 kombezBluzkę uszyłam wcześniej. Wykrój bazowałam na tym modelu , co prawda w trakcie szycia zmieniłam prawie wszystko 🙂 Podstawowa różnica -białe  ścigacze na dole i dekolcie.

Spodnie jednak były pierwszym głównym elementem, który wykroiłam z tej cudownej i miękkiej dzianina w optymistyczny deseń. Kupiłam tkaninę w zimie w resztkach za kilkanaście złotych, miałam coś około 2 metrów.

Wykończyłam spodnie białymi ściągaczami w pasie i na dole.

Zastosowałam wykrój modelu 114 z 5/2015 . No cóż, jest trochę dziwny – krok mocno  obniżony, z tylu i na brzuchu jakoś za dużo tkaniny …, nie wiem jak to się układa w innych tkaninach, z mojej dzianiny da się przeżyć, ale nie zaryzykuje szyć tego modelu w innych materiałach. 5 kombezLuźne spodnie z bluzą stanowią bardzo przyjemny w noszeniu, przewiewny  i wygodny komplecik 🙂 W sam raz na upalne lato!

Z ostatnich resztek uszyłam opaskę na włosy – jak ma być  hipisowski, to na całego!na glowne kombezW nowym „uszytku” próbuje medytować w cieniu na balkonie, który poznaliście z tego wpisu. Krój spodni pozwała usiąść jak tylko się chcę 🙂

Wyczytałam, że to aktualny trend lata 2015 – poplamiona bluza czy sukienka, więc jestem modna podwójnie 🙂

Witajcie Wakacje 2015! 2 kombez