Historia przedstawianych dziś uszytków zaczęła się 2 miesięcy temu, kiedy to my całą rodziną pojechaliśmy zwiedzać Mediolan, pisałam o tym tu. Oczywiście musiałam przywieźć niebanalną pamiątkę z tak cudownej wycieczki – były to buty, na widok których szczęka mi opadła, bo były one tak nietypowe, niepowtarzalne i zarąbiste, że od razu poczułam z nimi więź emocjonalną i mieć je po prostu musiałam 🙂 Moja reakcja w sklepie werbalna  i niewerbalna musiała być tak ogromnie wymowna, że Kochany Mąż sam zaproponował ich  zakup w ramach prezentu (normalnie tego nie robi), a Włoski Pan sklepowy ochroniarz z uśmiechem pozwolił zrobić zdjęcie momentu kobiecego zakupowego szczęścia: sklepmediolan

I tak zostałam szczęśliwą posiadaczką kwiatowych butów: bluza-buty

I oczywiście pojawiło się pytanie: z czym je nosić? Pewnie dżinsy, szorty, na upartego nawet spódniczki,  a na górę? Moja garderoba, jak się okazało, nie posiadała nic pasującego kolorem, stylem i oryginalnością. Więc, wybrałam się do sklepów z tkaninami.

Piękna kolorowa pikówka w kwiaty od razu rzuciła się w oczy i nieodwracalnie podbiła moje serce tak, jak buty. Ale… jej deseń był tak intensywny, że musiałam czymś go „rozcieńczyć”. Tkaninę- komponenta dopasować nie mogłam długo, a była ona dosłownie pod nosem, czyli w mojej szafie z materiałami 🙂 Dopiero sprzątając pracownie tydzień temu trafiłam na nią, jest to dzianina punto w żółto-cytrynowym kolorze, którą użyłam do szycia bluzki z tej stylizacji. Stanowczo częściej muszę robić porządki!

I tak powstał bomber:bluza-prodM

 Tak wygląda tył:

bluza-tylJak widać, rękawy dzianina, przód, tył – pikówka, ściągaczy na zmianę. Krój najbardziej klasyczny jaki mógł być  z Burdy Szycie Krok po kroku 1/2014

original

Z resztek uszyłam …. nie, tym razem nie torebkę, a bluzkę na cieplejsze dni:

bluzka1

Do bluzki wykorzystałam ten sam wykrój, co do uszycia tej sukienki . Przyłożyłam wykrój do resztki pikowanej kwiatowej tkaniny, lekko wyrównałam pod formę,  brakujący kawałek przodu i tył doszyłam z dzianiny.

I w taki sposób  moje mediolańskie buty dostały odpowiednie ubraniowe towarzystwo :))

2 thoughts on “Bomber i bluzka w kwiaty pikowane

    1. Bardzo dziękuje Joasia, że zaglądasz i komentujesz! Serdecznie pozdrawiam!

Comments are closed.